15. rocznica śmierci Św. Jana Pawła II

Dziś mija 15. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Po raz pierwszy wierni nie mogą się modlić przy grobie papieża w Bazylice Świętego Piotra, ponieważ jest zamknięta z powodu pandemii kornawirusa. W Polsce wspominamy dziś św. Jana Pawła II. W trudnym czasie pandemii, wierni będą się modlić w domach za papieża, ale będą się modlić także do niego o ustanie pandemii koronawirusa.

Był 2 kwietnia 2005 roku. Późnym wieczorem o godz. 21.37 w Watykanie w wieku 84 lat zmarł Jan Paweł II. Wszyscy mieli świadomość, że odszedł ktoś wielki.


Pontyfikat Jana Pawła II trwał prawie 27 lat i był jednym z najdłuższych w historii. W 2014 został ogłoszony świętym. W tym roku, 18 maja będziemy obchodzić setną rocznicę urodzin papieża Polaka. Będziemy obchodzić w wyjątkowych okolicznościach, gdy na całym świecie szaleje pandemia koronawirusa.

Jan Paweł II był związany z Lublinem. Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim przez 24 lata wykładał etykę. Tu modlił się podczas pielgrzymki do Polski w 1987 roku i spotkał ze światem nauki i studentami.

Jan Paweł II jako papież był w Lublinie tylko raz - 9 czerwca 1987 roku. Tysiące osób przyszło na mszę św., na której przewodniczył przy wznoszonym kościele pw. Świętej Rodziny na Czubach.

W 15. rocznicę jego śmierci powstała akcja „Papieskie Światło Jedności”. Polega na zapaleniu świecy w oknie o 21:37, w godzinę śmierci papieża. Zapalona świeca jest znakiem szczególnej solidarności.

 
 

Opublikowano: 02 kwietnia 2020 15:47

Kategoria: Wydarzenia

Zdjęcia:

Wyświetleń: 48

Wszelkie prawa zastrzeżone © Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janiny Wierzchowskiej w Liśniku Dużym

Realizacja: Superszkolna.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Gościeradów i jednostek jej podległych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zaszyfrowany adres tej strony