Pasowanie na czytelnika

Książki towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów. Bez wątpienia można powiedzieć, że są jego wielkimi przyjaciółmi, których nie da się zastąpić nawet najlepszym filmem. Poza tym książki kształtują naszą wyobraźnię, wzbogacają słownictwo, bywają nie tylko formą relaksu ale również często skarbnicą wiedzy z różnych dziedzin. Warto czytać książki, bo to nieoceniony skarb. Warto jest czasem oderwać się od szarej rzeczywistości i wniknąć w nieprzewidywalny świat książek. 

Dnia 15 grudnia 2017 roku odbyło się pasowanie uczniów klasy drugiej na czytelników biblioteki szkolnej. Spotkanie składało się z dwóch części. Pierwsza odbyła się w sali gimnastycznej gdzie uczniowie mieli do rozegrania nietypową grę planszową. Mianowicie pionkami w grze byli sami uczniowie. W trakcie gry trafiali na pola z różnymi oznaczeniami i mieli do rozwiązania m.in krzyżówki czytelnicze, zagadki, rebusy czy ułożyć rozsypankę.

Po zakończonej grze uczniowie wraz z wychowawczynią Joanną Jakubecką i bibliotekarką Katarzyną Anzlik udali się do biblioteki gdzie miała miejsce druga część spotkania. Tu uczniowie zapoznani zostali szczegółowo z księgozbiorem i regulaminem biblioteki oraz jak postępować z książkami by ich nie zniszczyć. 

Na zakończenie złożyli uroczyste ślubowanie i otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek. 

Miłą niespodzianką były podziękowania za spotkanie przygotowane przez uczniów dla pani Kasi.

Opublikowano: 15 grudnia 2017 19:32

Kategoria: Biblioteka

Zdjęcia:

Wyświetleń: 376

Wszelkie prawa zastrzeżone © Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janiny Wierzchowskiej w Liśniku Dużym

Realizacja: Superszkolna.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Gościeradów i jednostek jej podległych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zaszyfrowany adres tej strony