Głośne czytanie z Gangiem Słodziaków cz.2

Dnia 11 października 2018 roku w klasach II - III szkoły podstawowej odbyły się kolejne zajęcia z cyklu "Głośne czytanie z Gangiem Słodziaków".

Podobnie jak w przypadku poprzednich zajęć tak i podczas zajęć dzisiejszych wykorzystany został scenariusz przygotowany na podstawie książki Renaty Piątkowskiej pt. "Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków".

Zajęcia pod tytułem "Dobrze nam wśród przyjaciół" odbyły się z udziałem zaproszonych rodziców oraz pani dyrektor Marzeny Długosz.

Celem zajęć było m. in. kształtowanie umiejętności uważnego słuchania tekstu czytanego przez zaproszonych gości, wdrażanie do spontanicznej wypowiedzi ustnej, promowanie idei głośnego czytania, rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

W czasie zajęć uczniowie wysłuchali opowiadania pt. "Spacer jeża Jerzyka". Udzielali odpowiedzi na pytania związane z wysłuchanym tekstem. Wspólnie z gośćmi i nauczycielami prowadzącymi zajęcia rozmawiali na temat przysłowia "Wszędzie dobrze ale w domu najlepiej", rozwiązywali sudoku i wykreślanki. Ciekawym punktem zajęć było rozegranie gry planszowej, której "pionkami" byli sami uczniowie.

Na zakończenie wszyscy uczniowie wspólnie zaśpiewali piosenkę "Gang Śłodziaków".

Były to bardzo ciekawe i interesujące zajęcia, z których wszyscy byli bardzo zadowoleni.

Opublikowano: 11 października 2018 13:13

Kategoria: Biblioteka

Zdjęcia:

Wyświetleń: 171

Wszelkie prawa zastrzeżone © Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janiny Wierzchowskiej w Liśniku Dużym

Realizacja: Superszkolna.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Gościeradów i jednostek jej podległych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zaszyfrowany adres tej strony