Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Miesiąc Bibliotek Szkolnych ustanowiony został przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Tradycja tego święta ma już 17 lat. Święto trwa przez cały październik, a biblioteki szkolne w tym czasie organizują wiele wydarzeń i świętują z czytelnikami.  Tak też było i wnaszej szkole.

W ramach święta odbyło się wiele akcji, m.in. konkurs ortograficzny "Z otrografią za pan brat", konkurs plastyczny "Sowa biblioteczna", konkurs na najładniejszą zakładkę do książki. Nie zabrakło wpólnego pisania opowiadania zaczynającego się od słów "W pewien jesienny poniedziałek ...". Miesiąc Bibliotek Szkolnych zbiegł się również z akcjami ogólnopolskimi takimi jak: "Międzynarodowy Dzień Pisania Listów", "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie" czy Dzień Głośnego Czytania". Dzieci z klasy 1 pierwszy raz odwiedziły bibliotekę szkolną.

Obchodom święta towarzyszyły także wystawy i gazetki ścienne.

W załącznikach znajdują się opowiadania uczniów pt. "W poniedziałkowy wieczór ...". Zachęcamy do lektury.

Opublikowano: 04 listopada 2020 20:28

Kategoria: Biblioteka

Zdjęcia:

Załączniki:

k_k.doc [28.5 KB]

k_s.docx [11.96 KB]

kp.doc [25 KB]

m_m.rtf [47.69 KB]

m_s.doc [29.5 KB]

r_k.doc [28 KB]

zg.docx [13.94 KB]

Wyświetleń: 24

Wszelkie prawa zastrzeżone © Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janiny Wierzchowskiej w Liśniku Dużym

Realizacja: Superszkolna.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Gościeradów i jednostek jej podległych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zaszyfrowany adres tej strony